Forum Forum osiedli Węglina Południowego przy ul. Jana Pawła II Strona Główna Forum osiedli Węglina Południowego przy ul. Jana Pawła II
Pogaduchy z sąsiadami - Oaza, AZS, Rudnik, Felin, Rzemieślnik Bis, Zipis, Orion, Willowa II, LUK...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KOŚCIÓŁ ZAMIAST SZKOŁY
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum osiedli Węglina Południowego przy ul. Jana Pawła II Strona Główna -> Wszelkie sprawy związane z budową i funkcjonowaniem osiedli
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:20, 11 Maj 2015    Temat postu: KOŚCIÓŁ ZAMIAST SZKOŁY

Miejscowe plany wyglądają tak




Na fioletowo - UP tereny usług publicznych z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod obiekty: oświaty, kultury, ochrony zdrowia i opieki społecznej, administracji publicznej i gospodarczej, finansów i ubezpieczeń, kultu religijnego, centr wystawienniczych, targów, inkubatorów przedsiębiorczości i innych usług publicznych wraz z programem komplementarnym jak też towarzyszącym funkcji podstawowej.

Na granatowo - W ramach wyznaczonych terenów UP oznacza się tereny UPo z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod realizację obiektów oświaty z zakazem zmiany przeznaczenia pod inne funkcje, z możliwością ich czasowego zagospodarowania do czasu realizacji docelowej inwestycji.

Na różowo U - z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod usługi handlu, gastronomii, rzemiosła usługowego i inne usługi komercyjne,


Tereny nie oznaczone żadnym kolorem, to tereny M2, M3 - czyli mieszkaniówka,

Zgodnie z uchwałą nr 1688/LV/2002 Rady Miejskiej w Lublinie z dnia 26 września 2002 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina -część II


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ania z trójki dnia Pon 8:11, 11 Maj 2015, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:31, 11 Maj 2015    Temat postu: C.D

Właściciel terenu UPo przy Berylowej (Wlaszczyk Więckowski Sp. J) wniósł o rozszerzenie dopuszczonego zakresu usług publicznych o usługi sakralne, gdyż zawarł z Kurią Metropolitarną w Lublinie list intencyjny, w którym strony wyraziły wolę budowy kościoła rzymsko-katolickiego na części wskazanego terenu - od strony południowej

Na czerwono zaznaczono obszar, dla którego jest procedowana zmiana.




Urząd Miasta przystąpił do zmiany planów.

Wydział Planowania Urzędu Miasta Lublin, sporządził analizę

[url]
[link widoczny dla zalogowanych]

W której stwierdził, że zmiana terenów UPo na inne „stworzy racjonalne warunki rozwojowe dla nowych atrakcyjnych jakościowo form zabudowy oraz bieżących potrzeb funkcjonalnych i użytkowych; nastąpi poprawa jakości oraz standardów technicznych zainwestowania.”

"stworzenie wielofunkcyjnego charakteru usług w sąsiedztwie zabudowy z dominacją funkcji mieszkaniowej;


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Ania z trójki dnia Czw 12:45, 21 Maj 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:43, 11 Maj 2015    Temat postu: C.D.

We wrześniu 2014 roku, na podstawie umowy zamiany, Gmina Lublin nabyła ok 1,1 ha, terenu UPo




Zaś deweloper (który na dziś nadal jest właścicielem), podzielił posiadane działki na 6 nowych małych działek.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:46, 11 Maj 2015    Temat postu: C.D.

W szkole przy Bursztynowej jest 11 klas w każdym roczniku.

W szkole przy ul. Roztocze, która była budowana na 3 klasy w każdym roczniku, do pierwszej klasy w tym roku poszło 7 klas (tak słyszałam, od pani z rady rodziców).

Na Roztoczu z powodu przeludnienie, zerówki i pierwsze klasy nie mają zajęć w-f.


Jaka szkoła może powstać na 1,1 ha, bo tyle jest przy Berylowej.

Ano taka szkoła, bez boiska, bez kawałka bieżni, 100% beton.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:52, 11 Maj 2015    Temat postu: C.D.

Złożyłam następujący wniosek, w ramach procedury. Gdyż wolę pozostawienie terenów pod oświatę, zamiast kościoła i jakichś sklepów.

Uzasadnienie

1. ZAKAZ ZMIANY Miejscowy plan zakazuje zmian terenów oznaczonych jako UPo, pod jakiekolwiek inne funkcje. Planiści miejscy przygotowując plany, zapewne wprowadzili ten zakaz, w celu ochrony terenów przeznaczonych pod funkcje publiczne przed presją urbanistyczną. Taki zakaz jest zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju. Złamanie zakazu będzie niebezpiecznym precedensem, który może skutkować dalszymi wnioskami o zmianę miejscowego planu. W przedmiotowym terenie jest wiele terenów w obszarze suchych dolin, które są bardzo atrakcyjne jako tereny pod zabudowę mieszkaniową. Jeżeli zakazy zmiany przeznaczenie nie będą respektowane, nasze osiedla nie będą nadawały się do życia.

2. JEDYNY TEREN Tereny UPo to około dwu hektarowy obszar w środku nowego, młodego osiedla mieszkaniowego. Planiści miejscy przewidzieli taki obszar dla usług oświaty, tj. dla szkoły z zapleczem sportowym i socjalnym. Jakakolwiek zmiana w miejscowych planach dotycząca tych terenów, będzie niekorzystna dla mieszkańców. Tereny UPo oraz Z, w opisanym obszarze to jedyny teren na którym może powstać szkoła, z rozbudowanymi funkcji dodatkowymi, jak biblioteka, siedziba rady dzielnicy, boisko ogólnodostępne, obiekty sportowe, etc. W tym rejonie nie ma boiska, ani szans na tego typu obiekt. Szkoła z zapleczem sportowo rekreacyjnym to potrzeba mieszkańców, która w przyszłości nie będzie mogła być zaspokojona na innym terenie.

3. ZABUDOWA M2 ZAPEWNIA USŁUGI Na przedmiotowym obszarze planiści nie przewidzieli terenów UP, gdyż było by to wtórne wobec przeważającym w tym terenie typie zabudowy M2 tj. z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną wraz z usługami towarzyszącymi, pozostającymi w ścisłym związku funkcjonalnym z terenami mieszkaniowymi (w tym obiekty wolnostojące). Należy zwrócić uwagę, że w tej chwili wiele lokali usługowych stoi pustych. Powstanie kolejnych lokali usługowych może spowodować zapaść dla lokalnych usługodawców.

4. GRA O PRZESTRZEŃ Ponadto należy mieć na względzie, że Spółka Jawna, przedmiotowe tereny nabyła w marcu 2014 roku, wiedząc jakie jest przeznaczenie terenu w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Za pewne także, cena nabycia odbiegała od cen terenów pod UP. Tego typu działania to typowa presja urbanistyczna, której uleganie może spowodować, że przedmiotowe obszary staną się przykładem braku kultury przestrzeni. Ponadto Spółka podzieliła przedmiotowy teren na 6 działek, z czego tylko część zapewne sprzeda pod ewentualny kościół, resztę zabuduje obiektami usługowymi.

5. BRAK ARGUMENTÓW ZA W przedmiotowej analizie, wskazano, że wnioskowane zmiany przyczynią się do „stworzenie racjonalnych warunków rozwojowych dla nowych atrakcyjnych jakościowo form zabudowy oraz bieżących potrzeb funkcjonalnych i użytkowych; poprawa jakości oraz standardów technicznych zainwestowania.” W tych argumentach nie ma mowy o potrzebach mieszkańców, jest za to skupienie się na potrzebach inwestorów. Mieszkańcy potrzebują terenów gdzie można iść na spacer, potrzebują, skwerów zieleńców, boiska, szkoły etc. Istniejące miejscowe plany odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Istniejące miejscowe plany mają na względzie atrakcyjne jakościowo formy zabudowy i odnoszą się do standardów technicznych zainwestowania etc dlatego należy pozostawić miejscowy plan bez zmiany.

6. POTRZEBY MIESZKAŃCÓW Argumenty przedstawione w analizie przygotowanej przez UM, dotyczące proponowanej zmiany nie są przekonywujące, argumentem za zmianą MPZP nie może być list intencyjny z inwestorem, ponieważ jego intencja jest sprzeczna z obecnym MPZP. W Polsce obowiązuje konstytucyjna zasada równości „wszystkie podmioty prawa charakteryzujące się daną cechą istotną w równym stopniu mają być traktowane równo. A więc według równej miary, bez zróżnicowań dyskryminujących, jak i faworyzujących ( OTK 1988, Warszawa 1989 str. 14 ). Należy zadać pytanie, czy gdyby Spółka Jawna będąca właścicielem terenów podpisała list intencyjny z inwestorem planującym budowę np. hotelu czy taki list intencyjny byłby argumentem za zmianą planów, zwłaszcza objętych zakazem zmiany. W tym miejscu należy wskazać, że w odległości 1 km, od ulicy Kryształowej znajduje się parafia im. U. Leduchowskiej, oraz w odległości 1 km jest parafia św. Wojciecha, Jest jeszcze parafia przy ul. Bursztynowej 2 km ) i parafia w Konopnicy (3 km). Istniejąca siatka parafii jest w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców, zwłaszcza wobec spadku osób czynnie wyrażających swoje potrzeby religijne. Ponadto mieszkańcy nowych osiedli nie wnioskowali o zmianę planów, lecz zostali postawieni przed faktem dokonany, powołania parafii. Taka kolejność tworzenia wspólnoty parafialnej jest sprzeczna z zasadą pomocniczości obowiązująca w katolickiej nauce społecznej. Nie przeprowadzono analizy potrzeb mieszkańców, a mimo to przyjęto, że istnieją niezaspokojone potrzeby związane z kultem religijnym.

7. REALNE POTRZEBY W chwili obecnej w okolicach ulicy Kryształowej nie ma gdzie iść na spacer z dzieckiem w wózku. Opcją jest spacer wzdłuż ruchliwej ulicy Jana Pawła II i wdychanie spalin. Potrzeby mieszkańców zapewnia istniejący miejscowy plan, który przewiduje zagospodarowanie suchych dolin, tereny pod sport i rekreację, etc. Jeżeli plan nie zostanie zmieniony, nowe osiedla mimo gęstej zabudowy będą przyjaznym miejscem do życia,



Wniosek 2
W razie przychylenia się Rady Miasta do wniosku Właszczyk Więckowski Nieruchomości Spółka Jawna, i w razie zignorowania zakazu istniejącego w obowiązujących planach, wnioskuję o wprowadzenie następujących ograniczeń, co do ewentualnej budowy kościoła i innych obiektów zgodnie z założeniami studium, tj.
-wysokość zabudowy do 16 metrów,
-z wymogiem rozpisania konkursu architektonicznego, z opracowaniem analizy krajobrazowej


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Ania z trójki dnia Pon 8:22, 11 Maj 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:54, 11 Maj 2015    Temat postu: C.D.

Ponadto w miejscowych planach jest teren UP, na którym w każdej chwili, bez zmiany planów może powstać kościół.


Rada dzielnicy jest zapoznana z tematem. To jakie uwagi zgłosi rada dzielnicy, rozstrzygnie głosowanie rady.

9 czerwca, prawdopodobnie w szkole przy ul. Roztocze, będzie spotkanie z radą dzielnicy.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pikusjakub



Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro 11:28, 27 Maj 2015    Temat postu:

Dzięki za info! Prośba, jeżeli masz "dojścia" to informuj na bieżąco. Do kościoła ludzie mogą się przespacerować zawsze te 10-15 min a jeśli tego nie zastopujemy nasze 6 - 7 latki będą musiały przekraczać ruchliwą Jana Pawła żeby dostać sie do szkoły. Absurd!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:31, 27 Maj 2015    Temat postu: szkoła

Szkoła powstanie, ale tylko na powierzchni ok 1 hektara, albo i mniejszej.

W pierwotnych planach pod szkołę było około 2 hektarów, sąsiadujące z terenami pod sport i rekreację.

A tereny pod sport i rekreację są również zagrożone, patrz wątek BLOKI ZAMIAST BOISKA

Czyli grozi nam, mała szkoła, bez boiska, ani bieżni, ani nawet kawałka trawnika, bez zaplecza sportowego, bez miejsca na siedzibę rady dzielnicy, bibliotekę publiczną, miejsce na wydarzenia dzielnicowe etc.

I ciekawe, czy taki mały obiekt, na dzień dobry nie będzie drastycznie przepełniony.

(Próbuje się dowiedzieć, jaka ma byś szkoła przy ulicy Berylowej, ale Wydział Planowania, nie chce mi tej informacji udostępnić. Złożyłam więc skargę. Sprawa w toku. )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 11:38, 01 Cze 2015    Temat postu: Wymagania dla szkół

Poniżej link z opracowaniem na temat jaka powinna być szkoła.

Min.
Ochronę przed hałasem
ze strony dróg i linii kolejowych, torowisk tramwajowych - 55 decybeli,
ze strony innych źródeł - 50 decybel

Oświetlenie
odległość szkoły od innego obiektu budowlanego nie powinna być mniejsza niż jego wysokość - do wysokości 35 m budynku i nie mniejsza niż 35 m, jeśli obiekt przesłaniający jest wyższy.

Tereny rekreacyjne

Na działkach przeznaczonych pod budynki zakładów oświaty i wychowania, co najmniej 25% powierzchni należy przeznaczyć pod zieleń i rekreację. Wymaga się, aby na jednego ucznia przypadało na działce 4 m2 placu rekreacyjnego, aby był na niej urządzony ogródek szkolny o wielkości 200 - 800 m2 w zależności od liczby oddziałów i znajdowały się na niej terenowe urządzenia kultury fizycznej w liczbie i rozmiarach odpowiednich do wielkości szkoły (liczby oddziałów).

Wymagania dotyczące boisk dla szkół:
z liczbą do 7 oddziałów
-boisko wielofunkcyjne – powierzchnia 200 m2

z liczbą od 8 do 23 oddziałów
-boisko wielofunkcyjne - powierzchnia 450 m2
-boisko do siatkówki - powierzchnia 286 m2
-boisko do koszykówki - powierzchnia 608 m2
-boisko do gier sportowych – powierzchnia 2376 m2

liczbą 24 oddziałów i więcej
-boisko wielofunkcyjne – powierzchnia 450 m2
-dwa boiska do siatkówki - każde o powierzchni 286 m2
-dwa boiska do koszykówki - każde o powierzchni 608 m2
-boisko do gier sportowych - powierzchnia 2376 m2


W szkole oddział stanowi grupa uczniów pobierających naukę w tej samej klasie.


Nie wiem ile szkoła ma mieć klas, wiem, że przedszkole ma być 4 oddziałowe na 100 dzieci. Więc raczej nas dotyczy drugi typ albo trzeci (z liczbą od 8 do 23 oddziałów, lub powyżej 24 oddziałów).


link do zestawienia norm, ustaw etc. sporządzony przez Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Staszowie

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Ania z trójki dnia Pon 11:39, 01 Cze 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 9:13, 02 Cze 2015    Temat postu: Tabelka



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:52, 18 Cze 2015    Temat postu: Rada dzielnicy 11 czerwca

Dnia 11 czerwca 2015 roku, odbyło się posiedzenie Rady Dzielnicy Węglin Południowy.

Na zaproszenie RD, na posiedzenie przybyli urzędnicy Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin i referowali temat planowanych zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy.

Mieszkańcy oraz członkowie RD zadawali pytania i otrzymywali merytoryczne odpowiedzi.


Wygląda to tak, że:
- z dwóch hektarów pod oświatę, Wydział Planowania,
od strony północnej, zrobił 0,3 ha (3000 mkw), terenów U (tj. wszelkie usługi, w tym sakralne)
oraz od strony południowej 1, 1 ha (11000 mkw), tereny UP (usługi oświaty, usługi biurowe, domy opieki).

- kto i jak zabudowuje teren? Na tę chwilę Wydział Planowania chce zrobić deweloperowi dobrze i zmienia dla niego plany, czy deweloper dogada się z miastem i sprzeda/zamieni działki, czy zabuduje je biurowcem i domem opieki?

- Urząd Miasta niestety kłamie - Jakiś czas temu, była afera z wycinką drzew na Bronowicach. Gmina Lublin zamieniła się z deweloperem, bo potrzebowała terenu pod szkołę.

"- To od nas wyszła propozycja zamiany - przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. - Zależało nam na działce przy Berylowej, bo potrzebowaliśmy gruntu pod budowę szkoły dla rozwijającego się tutaj osiedla - wyjaśnia. A grunty przy Berylowej, zgodnie z planem zagospodarowania terenu, przeznaczone są pod szkołę."
[link widoczny dla zalogowanych]


A teraz ten teren ma być przeznaczony jako U (czyli wszelkie usługi, w tym sakralne).

A pod szkołę pozostaje 1,1 ha, czyli bardzo mało.

Procedura jest w toku. Niedługo plan będzie wyłożony i będą przewidziane dyskusje społeczne na ten temat.

Jak tylko będę miała materiały graficzne, to je udostępnię.[/url]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:33, 11 Lip 2015    Temat postu: KOLEJNY ETAP POSTĘPOWANIA

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Lublin o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin - część II w rejonie ulicy Berylowej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

[link widoczny dla zalogowanych]

" Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmiany planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 10 sierpnia 2015 r. o godzinie 17.00 w Ratuszu, Pl. Króla Władysława Łokietka 1, parter - sala nr 2.
"
Projekt zmiany planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony będzie w dniach od 17 lipca 2015 r. do 17 sierpnia 2015 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz dodatkowo w dniach 4 i 5 sierpnia 2015 r. w godzinach od 8.00 do 18.00 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, XI piętro, pokój nr 1115, jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne.
[/url]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:31, 15 Lip 2015    Temat postu: Szkoła

"Ratusz już ma rozeznanie, jak duża powinna to być podstawówka. W żargonie urzędników od oświaty to "trzyciągówka”, czyli taka szkoła, która ma trzy klasy pierwsze (a, b, c), trzy drugie itd. - To łącznie 18 oddziałów dla 450 uczniów - wyjaśnia Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. - Chcemy też ulokować tam oddziały przedszkolne dla ok. 100 wychowanków.

Do takich wniosków urzędnicy doszli po rozpoznaniu potrzeb tej części Lublina. W rejonie ul. Gęsiej nowych bloków ciągle przybywa, tymczasem szkoły jak nie było, tak nie ma. W pobliżu są trzy inne placówki: najbliższa znajduje się przy ul. Roztocze (1 km), alternatywą jest podstawówka przy Bursztynowej (3 km), która jest najbardziej zaludnioną szkołą w mieście."

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z trójki



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:28, 17 Lip 2015    Temat postu: Wyłożenie planu

Wyłożony plan




Strona opisem

[link widoczny dla zalogowanych]


Jak przeczytam część tekstową, to wrzucę wnioski.
Ale ogólnie, teza się zgadza, mamy być uszczęśliwieni kościołem (nawet 40 metrów wysokości), a terenów pod edukację zostaje 1,1 ha. [/url]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karussek



Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Śro 12:37, 29 Lip 2015    Temat postu:

Witam! Te 40 metrów wysokości to nie kościół tylko jakaś niespodzianka dla mieszkańców od miasta. W opisie szczegółowym jest wysokość kościoła jako 22 m lub 18 m ale ten obiekt architektoniczny w wys. 40 to może "dzwonnica" lub nadajnik telefonii komórkowej ?!!! Wieżowce maja około 30 metrów !! Może należałoby się tym zainteresować bo miasto chyba chce przemycić mieszkańcom jakąś niemiłą niespodziankę !

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum osiedli Węglina Południowego przy ul. Jana Pawła II Strona Główna -> Wszelkie sprawy związane z budową i funkcjonowaniem osiedli Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin